'Opet bih Ahmadinejada gađao cipelom'

Radiosarajevo.ba
'Opet bih Ahmadinejada gađao cipelom'

Izzeddin Halil al-Casim
(33), koji je u utorak navečer gađao cipelom iranskog predsjednika Mahmouda Ahmadinejada u Kairu, izjavio je za agenciju Anadolija da je to učinio zbog podrške iranskih vlasti režimu sirijskog predsjednika Bashara al-Assada.

“Bacio sam cipelu zbog gnjeva što Iran otvoreno podržava sirijski režim. Čak je malo to što sam uradio. Kad bih se zadesio bilo gdje na svijetu, ponovo bi učinio isto”, kazao je Casim.

Ovaj Sirijac je istaknuo da je, prije nego što se odlućio na taj korak, vidio grupu mladih kako ulicama Kaira nose fotografije Ahmadinejada, što ga je, kako je kazao, mnogo rastužilo.

“Čekao sam ispred džamije da se pojavi, i da bacim cipelu na njega. Svi despotski lideri prema cipelama imaju neke velike komplekse. Zato sam izabrao ovaj način”, kazao je Casim.

Međutim, Casim tvrdi da, i nakon onoga što je učinio ispred kairske džamije, nije spokojan i zadovoljan: “Oženjen sam i imam troje djece. Ali već devet mjeseci nisam vidio svoju porodicu, koja se nalazi u Siriji. Mnogo sam se trudio da dobiju pasoš, ali nisam uspio, i zato ih ne mogu dovesti u Egipat.”

Izzeddin Halil al-Casim je radio kao predavač u jednoj džamiji u Halepu. U Egipat je došao 2004. kako bi studirao islamske nauke. Završio je magistarski rad na Univerzitetu Tanta.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Najnovije

Podijeli članak