Okončana talačka kriza na sjeveru Francuske: Ubijen jedan otmičar

Radiosarajevo.ba
Okončana talačka kriza na sjeveru Francuske: Ubijen jedan otmičar

Talačka kriza na sjeveru Francuske, koja nije imala nikakve veze s terorističkim napadima u Parizu, okončana je večeras nakon nekoliko sati i svi taoci su na bezbjednom, javljaju agencije.

Pucnji i dalje odjekuju na sjeveru Francuske: Policijske sirene i hitna pomoć na terenu (VIDEO)

Drama na sjeveru Francuske: Jedan ili više naoružanih muškaraca drže taoce (FOTO)

Nova drama u Francuskoj: U toku talačka kriza, čuju se pucnji... 

Državni tužilac iz Lila, Frederik Fevr izjavio je da je u tom incidentu u gradu Roubaixu , na samoj granici s Belgijom, jedan otmičar ubijen, a jedan uhvaćen, dok su ostali u bjekstvu i za njima je organizirana potraga.

Prvobitni plan kriminalaca bio je da otmu direktora lokalnog ogranka jedne banke i za njega traže otkup.

Njih je, međutim, iznenadila policija, došlo je do razmjene vatre, pa su ušli u stambenu zgradu i tamo uzeli taoce, rekao je Favr.

Policijski izvori su rekli da su otmičari bili dobro naoružani. Nije saopćeno koliko je ukupno bilo otmičara, niti koliko je ljudi bilo uzeto za taoce.

Pripravnost u Francuskoj je na visokom nivou od terorističkih napada 13. novembra u Parizu, u kojima je poginulo 130 ljudi, tako da događaji kao ovaj u Roubaixu, dobijaju veći značaj nego obično.

Pratite forum portala Radiosarajevo.ba - registrirajte se, komentirajte, predlažite teme!

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Najnovije

Podijeli članak