Novi masakr na pijaci u Idlibu: U zračnom napadu ubijeno 30 osoba

Radiosarajevo.ba
Novi masakr na pijaci u Idlibu: U zračnom napadu ubijeno 30 osoba

Najmanje 30 osoba je ubijeno u zračnom napadu “vakuum” bombama sirijske vojske na pijacu u mjestu Darkush u gradu Idlibu na sjeverozapadu Sirije, javlja Anadolu Agency (AA).

Revolucionarno vijeće Sirije javlja da su vojni avioni snaga odanih režimu predsjednika Sirije Bashara al-Assada danas bacili dvije razorne vakuum bombe na pijacu u Darkusku i počinili novi masakr nad civilnim stanovništvom.

U saopćenju Vijeća se navodi da je u pomenutom napadu ranjeno nekoliko desetina osoba, a da je među stradalima bilo i žena i djece.

“Bio je to stravičan napad. Veliki broj obližnjih objekata je u potpunosti devastiran. Lokalnom stanovništvu u pomoć pristigle su i ekipe ljekara i civilnih zaštita iz susjednih naselja. Pokušavamo osposobiti dodatne teške mašine kako bismo pretražili ruševine ispod kojih postoji mogućnost da se nalaze zarobljeni civili”, navodi se u saopćenju.

Sirijska vojska je i jučer izvela slične zračne udare u ovom dijelu Idliba.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Najnovije

Podijeli članak