Novi detalji napada u Manchesteru: Poginule najmanje dvije osobe, oglasio se i kralj Charles

1
Radiosarajevo.ba
Novi detalji napada u Manchesteru: Poginule najmanje dvije osobe, oglasio se i kralj Charles

Policija Manchestera potvrdila je da su u napadu na sinagogu poginule dvije osobe.

Vjeruje se da je treća osoba, za koju se smatra da je počinilac, mrtva, piše Sky News.

"Policija Manchestera može potvrditi da su dvije osobe poginule nakon velikog incidenta ispred sinagoge Heaton Park Heaton", saopštili su.

Od subote autobusi voze na liniji Sarajevo-Bjelašnica: Poznati termini i cijene karata

"Treća osoba, muškarac za kojeg se vjeruje da je počinilac, upucana je od strane službenika GMP-a zaduženih za vatreno oružje i vjeruje se da je također preminula."

Policija kaže da se to trenutno ne može potvrditi "zbog sigurnosnih problema koji okružuju sumnjive predmete kod njega". Uređaj za deaktiviranje bombe je na mjestu događaja.

Napad u sinagogi u Manchesteru: Muškarac se zabio autom u ljude, više povrijeđenih

Policija je također saopštila da su tri člana javnosti i dalje u teškom stanju. 

Novi snimak izgleda prikazuje naoružane policajce kako se suočavaju s osobom za koju se vjeruje da je počinilac, a možete ga pogledati OVDJE.

Buckinghamska palata je izdala saopštenje u ime kralja Charlesa.

"Moja supruga i ja smo bili duboko šokirani i ožalošćeni viješću o užasnom napadu u Manchesteru, posebno na tako značajan dan za jevrejsku zajednicu", navodi se.

"Naše misli i molitve su sa svima pogođenima ovim užasnim incidentom i izuzetno cijenimo brze akcije hitnih službi", poručio je.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Komentari

Prikaži komentare (1)

/ Povezano

/ Najnovije

Podijeli članak