Leševi sedmicama leže na ulicama

Radiosarajevo.ba
Leševi sedmicama leže na ulicama

Tim reportera agencije Anadolija uspio je da uđe u Seyfuddevle, naselje u blizini Halepa u Siriji. Riječ je o poprištu intenzivnih borbi između vojnika odanih Bašaru al-Asadu i Slobodne vojske Sirije (FSA).
 
U razgovoru s timom Anadolije komandant Abu Muhammad al-Idlibi istakao je da je naselje Seyfuddevle u proteklih mjesec i po bilo poprište širokih sukoba.
 
"Vojnici sirijske vojske koristili su civile kao mamac u borbama sa FSA. Veliki broj vojnika Slobodne vojske Sirije ubijen od strane Sirijske armije dok su pokušavali da sklone tijela civila koje su ubili snajperisti", rekao je za Anadoliju Al-Idlibi.
 
On je dodao da su neka tijela već sedmicama na ulicama jer snajperisti otvaraju vatru na sve one koji ih pokušavaju ukloniti.
 
"Neki od leševa su na ulicama već sedmicama i uskoro će se početi raspadati", izjavio je Al-Idlibi.
 
Veliki broj trupa planira da dezertira iz Sirijske vojske, ali to ne mogu učiniti jer su pod stalnom prismotrom, istakao je Al-Idlibi, te pozvao borce Sirijske vojske da razmisle šta rade i da prestanu ubijati nevine ljude.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Najnovije

Podijeli članak