Lav Zeus napao muškarca u Antaliji, pa pobjegao iz zoološkog vrta
Odbjegli lav iz zoološkog vrta u Antaliji u ponedjeljak rano ujutro je napao muškarca i nanio mu teške povrede, a životinja je ubrzo nakon toga ustrijeljena.
Lav Zeus pobjegao je iz svog ograđenog prostora u zoološkom vrtu Zemlja lavova (Aslan Diyari) u okrugu Manavgatu oko 3:21 ujutro po lokalnom vremenu, navodi se u saopćenju Ureda guvernera Antalije.
Radnik na liječenju
Lav je napao čuvara imanja koji je radio na terenu udaljenom oko kilometar od zoološkog vrta. Muškarac je hitno prebačen u bolnicu, gdje se i dalje nalazi na liječenju.
Vrhovni sud FBiH zabranio direktoru Aerodroma Sarajevo Saninu Rameziću obavljanje dužnosti
"Mnogo sam se borio. Ugrizao me za bedra i vrat. Zgrabio sam ga za vrat i stisnuo. Onda je pobjegao", rekao je povrijeđeni muškarac.
Sigurnosne snage, uključujući žandarmeriju i policiju, brzo su ogradile područje oko zoološkog vrta i ograničile pristup.
Lav se zatim uputio prema obližnjoj šumi, što je pokrenulo opsežnu potragu u kojoj su učestvovali radnici zoološkog vrta, Direkcija za nacionalne parkove i timovi sigurnosti.
"Zbog opasnosti koju je predstavljao za ljude i okolinu, i nemogućnosti da se bezbjedno uhvati živ, lav je ustrijeljen", navodi se u zvaničnom saopćenju guvernera.
Uklonjeno tijelo
Regionalna direkcija za zaštitu prirode i nacionalne parkove potvrdila je da je pokrenuta istraga kako bi se utvrdila odgovornost za propuste u sigurnosnim mjerama.
Guverner Manavgata Adil Karatas izjavio je da još nije jasno kako je lav uspio pobjeći iz ograđenog prostora.
Tijelo životinje uklonjeno je iz šume od strane komunalnih službi.
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.