Izrael prvi put udario na sjever Irana: Otkriveno šta je ciljao

1
Hina
Izrael prvi put udario na sjever Irana: Otkriveno šta je ciljao

Izraelske odbrambene snage (IDF) rekle su u srijedu da su prvi put od početka rata 28. februara izvele zračne napade na sjever Irana.

Iranske agencije Isna i Tasnim navode da je u srijedu navečer došlo do napada na lučki grad Bandar Azali na obali Kaspijskog jezera.

"Izraelske zračne snage, djelujući na temelju informacija vojne obavještajne službe i mornarice, prvi put su započele napade na ciljeve na sjeveru Irana od početka rata koji je 28. februara pokrenuo američko-izraelski napad na Islamsku Republiku", saopćila je vojska.

Hoće li gorivo konačno pojeftiniti u BiH: Koliko država uzima po litru i šta donosi smanjenje akciza

Libanski Hezbollah također je u srijedu prvi put gađao južni Izrael. Sirene su se u srijedu navečer oglasile u izraelskim mjestima blizu Pojasa Gaze i u gradu Ashkelonu.

Izraelska vojska potvrdila je da je Hezbollah odgovoran za napade.

Katar protjerao iranskog ambasadora nakon raketnog napada na ključni industrijski centar Ras Laffan

Hezbollah je u srijedu navečer također ispalio projektile na sjeverni Izrael, koji graniči s Libanom, a jedna se eksplozija mogla čuti i u obalnom gradu Tel Avivu.

Zasad nema izvještaja o šteti ili poginulima.

Sve najvažnije vijesti sa Bliskog istoka iz minuta u minut pratite na portalu Radiosarajevo.ba na linku OVDJE.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Komentari

Prikaži komentare (1)

/ Povezano

/ Najnovije

Podijeli članak