Iran oštro kritizirao zračne napade SAD-a: "Flagrantno kršenje sporazuma"

8
Hina
Iran oštro kritizirao zračne napade SAD-a: "Flagrantno kršenje sporazuma"

Iran je u subotu izjavio da američki napadi koji su se dogodili dan ranije na teritorij te zemlje predstavljaju "flagrantno kršenje" memoranduma o razumijevanju, sklopljenog sa Sjedinjenim Državama s ciljem okončanja rata na Bliskom istoku.

Iran "oštro osuđuje zračne napade koje je američka teroristička vojska izvela u petak 26. jula navečer na nekoliko lokacija smještenih na južnoj obali Irana", saopćilo je iransko ministarstvo vanjskih poslova.

Ovi napadi "predstavljaju flagrantno kršenje stavka 4. članka 2. Povelje Ujedinjenih naroda i flagrantno kršenje stavka 1. memoranduma o razumijevanju" sklopljenog sredinom juna sa Sjedinjenim Državama, dodaje se u saopćenju.

S ponosom najavljujemo | Semezdin Mehmedinović piše za Radiosarajevo.ba

Podsjetimo, američka vojska je u petak, 26. juna unatoč dogovorenom prekidu vatre, izvela novi udar na ciljeve u Iranu, kao odgovor na napad na teretni brod u Hormuškom moreuzu za koji Washington krivi Iran.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Komentari

Prikaži komentare (8)

/ Povezano

/ Najnovije

Podijeli članak