Iran oštro kritizirao zračne napade SAD-a: "Flagrantno kršenje sporazuma"
Iran je u subotu izjavio da američki napadi koji su se dogodili dan ranije na teritorij te zemlje predstavljaju "flagrantno kršenje" memoranduma o razumijevanju, sklopljenog sa Sjedinjenim Državama s ciljem okončanja rata na Bliskom istoku.
Iran "oštro osuđuje zračne napade koje je američka teroristička vojska izvela u petak 26. jula navečer na nekoliko lokacija smještenih na južnoj obali Irana", saopćilo je iransko ministarstvo vanjskih poslova.
Ovi napadi "predstavljaju flagrantno kršenje stavka 4. članka 2. Povelje Ujedinjenih naroda i flagrantno kršenje stavka 1. memoranduma o razumijevanju" sklopljenog sredinom juna sa Sjedinjenim Državama, dodaje se u saopćenju.
S ponosom najavljujemo | Semezdin Mehmedinović piše za Radiosarajevo.ba
Podsjetimo, američka vojska je u petak, 26. juna unatoč dogovorenom prekidu vatre, izvela novi udar na ciljeve u Iranu, kao odgovor na napad na teretni brod u Hormuškom moreuzu za koji Washington krivi Iran.
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.