Horor u Turskoj: Maskirani napadač sačmaricom ubio dva policajca, savladan je i uhapšen
U pucnjavi koja se dogodila u ponedjeljak, 8. septembra, u policijskoj stanici u turskoj zapadnoj provinciji Izmir, ubijena su dva policajca, dok su još dvojica povrijeđena.
Turske vlasti su saopćile da je osumnjičeni, 16-godišnji E.B., uhapšen na mjestu događaja.
Napad se dogodio u policijskoj stanici Salih İsgoren u okrugu Balçova, koji se nalazi zapadno od popularnog turističkog grada. Prema informacijama Ministarstva unutrašnjih poslova, tinejdžer je otvorio vatru iz puške na službenike koji su se nalazili u objektu.
Mogući prekidi u snabdijevanju vodom: ViK najavio radove u 20 sarajevskih ulica
Ministar unutrašnjih poslova Ali Yerlikaya napad je nazvao "gnusnim" i izrazio saučešće porodicama poginulih.
Naveo je da su dva policajca poginula, jedan je teško ranjen, dok je četvrti zadobio lakše tjelesne povrede. "Osumnjičeni E.B. je uhapšen, a istraga je odmah pokrenuta", napisao je Yerlikaya na platformi X.
[twitter]https://x.com/HortabinMedia/status/1964983501574561838[/twitter]
Teže povrijeđeni policajac prebačen je u Istraživačku i aplikacijsku bolnicu Univerziteta Dokuz Eylul, gdje se ljekari bore za njegov život.
Vlasti su potvrdile da mu se pruža sva potrebna medicinska pomoć.
Ministar pravde Yılmaz Tunç potvrdio je da je Ured glavnog tužioca u Izmiru pokrenuo pravosudnu istragu u vezi s napadom. Motiv napada još nije poznat, a policija intenzivno radi na prikupljanju svih relevantnih dokaza.
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.