Erdogan zaprijetio da će zabraniti YouTube i Facebook

Radiosarajevo.ba
Erdogan zaprijetio da će zabraniti YouTube i Facebook

Turski premijer Recep Tayyip Erdogan, umiješan u političko-finansijski skandal, zaprijetio je u jednom intervjuu objavljenom u četvrtak navečer da će zabraniti YouTube i Facebook u Turskoj poslije općinskih izbora 30. marta.

"Preduzet ćemo nove mjere u ovom domenu poslije 30. marta, među kojima zabranu YouTubea i Facebooka", izjavio je Erdogan za privatnu tursku televiziju ATV.

Nakon što su u decembru deseci osoba bliskih režimu, direktori, poslanici i visoki zvaničnici osumnjičeni za korupciju, opozicija zahtijeva Erdoganovu ostavku.
Telefonski razgovori koji su ga direktno doveli u vezu s korupcijskim aferama objavljeni su prošle sedmice na internetu.

U jeku predizborne kampanje, Erdogan je u srijedu obećao da će napustiti politiku ako njegova stranka ne pobijedi na općinskim izborima 30. marta, koji će biti test za njegov režim.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Najnovije

Podijeli članak