Četrnaestogodišnja djevojčica preminula nakon ranjavanja u školi

Radiosarajevo.ba
Četrnaestogodišnja djevojčica preminula nakon ranjavanja u školi

Četrnaestogodišnja djevojčica umrla je u nedjelju od posljedica ranjavanja u pucnjavi koja se u petak dogodila blizu Seattlea i u kojoj je bilo troje mrtvih, zajedno s ubicom.

"Sa žalošću javljamo da je 14-godišnja Gia Soriano umrla večeras (nedjelja) od posljedica ranjavanja", saopćila je bolnica Providence Medical Center u Everettu, u državi Washington, u kojoj su bile hospitalizirane dvije žrtve.

Još dvoje gimnazijalaca, dječak i djevojčica, nalaze se između života i smrti.

Petnaestogodišnjak, četvrti ranjeni, u teškom je stanju, piše Fena.

Još dva dječaka na liječenju su u drugoj bolnici.

Ubijanje je izveo gimnazijalac identificiran kao Jaylen Ray Fryberg kojeg su drugovi opisali kao "divnog" i popularnog, zvijezdu fudbalske ekipe gimnazije u Marysville-Pilchucku.

Ubijanje je izveo sam i samoubistvo izvršio svojim oružjem.

Oružje je kupljeno legalno, precizirala je policija. Kupio ga je otac Jaylana Raya Fryberga, objavila je televizija CNN.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Najnovije

Podijeli članak