Bugarska: Avion prinudno sletio

Radiosarajevo.ba
Bugarska: Avion prinudno sletio

Poljski diplomata u Bugarskoj saopćio je da je avion s turistima koji je letio iz Poljske u Egipat prinudno sletio na aerodrom u Burgasu radi dojave da je u njemu podmetnuta bomba, javlja Anadolu Agency (AA). Ovo se dogodilo nakon što je jedan od putnika na letu objavio da je u avionu postavljena bomba.

Jakub Flasinski, poljski vicekonzul u Bugarskoj izjavio je za tamošnje medije da su avion u četvrtak ujutro detaljno pregledale sigurnosne snage na aerodromu u gradu na obali Crnog mora, kako bi se utvrdilo da li je u njemu zaista bila eksplozivna naprava.

Dodao je da su vlasti situaciju stavile pod punu kontrolu.

Agata Pinuszewska, jedna od putnica u avionu, kazala je da je tokom jutarnjeg leta iz Varšave za Hurgadu u jednom trenutku čovjek objavio da je bomba u avionu. Posada je potom odlučila da prinudno sleti na aerodrom u bugarskom Burgasu. Pinuszewska je dodala da su putnika odmah po slijetanju ispitale policijske snage.

Pratite forum portala Radiosarajevo.ba - registrirajte se, komentirajte, predlažite teme!

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Najnovije

Podijeli članak