Bosanka Almasa Čajić osvojila 2 miliona dolara na lutriji u SAD: Novac planira potrošiti i u BiH
Zvaničnici Lutrije savezne države Massachusetts identificirali su lokalnu dobitnicu koja je osvojila 2 miliona dolara na Powerballu, istog dana kada je neko u Illinoisu osvojio jackpot vrijedan 1,04 milijarde dolara.
Dobitnica je Almasa Čajić iz Lynna, koja je dobitni listić kupila u prodavnici Robinson News Convenience na Eastern Avenue u Maldenu. Prodavnica će zbog prodaje dobitnog listića dobiti bonus od 20.000 dolara.
Čajić je osvojila nagradu nakon što se prvih pet brojeva na njenom listiću poklopilo s prvih pet izvučenih brojeva u prošlosedmičnom izvlačenju, saopćili su zvaničnici lutrije. Dodatnom uplatom od jednog dolara za opciju Power Play, svoju nagradu od milion dolara uspjela je udvostručiti na 2 miliona dolara.
"Samo po jednu kuglu": Četveročlanu porodicu sladoled može koštati skoro 20 KM
Za osvajanje glavnog jackpota potrebno je pogoditi svih pet dobitnih brojeva, kao i dodatni broj Powerball.
Čajić je svoju nagradu od 2 miliona dolara prije oporezivanja preuzela u četvrtak u sjedištu Lutrije Massachusettsa u Dorchesteru.
Petak 13. nekima je donio ogromnu sreću: Bračni par iz Njemačke osvojio milion eura na jackpotu
Zvaničnicima lutrije kazala je da planira novac iskoristiti za kupovinu jedne kuće u Massachusettsu i druge u Bosni i Hercegovini.
Jackpot Powerballa od 1,04 milijarde dolara iz prošle srijede bio je osmi najveći u historiji ove igre.
Osim dobitnice iz Massachusettsa, listići vrijedni po milion dolara prodani su i u Arizoni, Kaliforniji, Floridi i Sjevernoj Karolini.
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.