Bombaški napad na pakistanski konzulat u Afganistanu: Pucnjevi i dalje odjekuju ulicama (FOTO+VIDEO)

Radiosarajevo.ba

Najmanje pet osoba je ubijeno u jutrošnjem bombaškom napadu na zgradu pakistanskog konzulata u gradu Jalalabadu u afganistanskoj provinciji Nangarhar, a sukobi između afganistanskih snaga i napadača i dalje traju, javlja Anadolu Agency (AA)

Neimenovani sigurnosni zvaničnik regije Nangarhar je kazao da je pakistanski konzulat jutros prvo bio meta samoubilačkog napada automobilom bombom, a da je grupa naoružanih napadača potom ušla u zgradu. 

Dodao je da sukob između afganistanskih snaga i napadača i dalje traje i da je do sada život izgubilo najmanje pet osoba. 

Očevici tvrde kako su nakon eksplozije vidjeli četvoricu naoružanih militanata kako ulaze u zgradu pakistanskog konzulata

Isti izvori navode da sukobi traju i da se do sada čulo najmanje deset jačih eksplozija

Odgovornost za napad do sada niko nije preuzeo. 

U sjevernoj afganistanskoj regiji Mazar-i Sharif je 3. januara meta sličnog napada bila i zgrada indijskog konzulata, a tom prilikom je poginuo policajac, trojica napadača, a ranjeno je devet osoba.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Najnovije

Podijeli članak