Strava u Zagrebu: Mačića na školskom igralištu mučili i iščupali mu rep

8
Radiosarajevo.ba
Strava u Zagrebu: Mačića na školskom igralištu mučili i iščupali mu rep

Uznemirujući slučaj zlostavljanja mačića koji se dogodio na igralištu škole u Zagrebu šokirao je ovih dana regiju. Kako su u srijedu, 29. jula, objavili na Facebook stranici udruženja Hrabre njuške:

"Dojava je bila kako na školskom igralištu mačića cipelare, vitlaju za rep i bacaju... Evo, ne znamo što da uopće kažemo. Gustav je beba od svega 4-5 mjeseci starosti. Hitno je prevezen veterinaru u strašnim bolovima. I bez obzira na sve što mu je ljudska ruka napravila, on je i dalje najmazniji i predivan prema ljudima.

Na RTG snimci vidi se teška traumatska ozljeda. Nedostaje mu dio repnih kralježaka, što jasno ukazuje na to da mu je rep nasilno otrgnut ili iščupan. Kod ovakvih monstruoznih ozljeda ne radi se samo o gubitku repa – u bazi se nalaze živci koji kontroliraju mokrenje i stolicu. Zbog toga postoji realan rizik da će Gustav doživotno ostati inkontinentan. Neke se životinje s vremenom oporave ako živci nisu trajno uništeni, no kod drugih to ostaje zauvijek."

Još jedna tragična nesreća u BiH: U sudaru motocikla i automobila jedna osoba poginula

Zamolili su i sve koji mogu pomoći za podršku u spašavanju mačića, a jučer su objavili i ažurirane informacije:

"Mačić je uspješno operiran i rep je amputiran. Gustav nam je došao u strašnim bolovima nakon što ga je netko cipelario i iščupao mu rep. Operacijom mu je rep uklonjen do samog mjesta frakture, zajedno s pripadajućim živcima, pa je trajna inkontinencija nažalost vrlo vjerojatna. Budući da ne može samostalno i normalno mokriti, mokraćni mjehur mu se prekomjerno puni, što može dovoditi do teških infekcija i trajnog oštećenja bubrega. Zato Gustavu treba redovito ručno prazniti mjehur i potiskivati crijeva. A zbog stalnog kapanja urina i stolice, koža oko anusa se lako onečišćuje i upali, pa je higijena jako važna. Čim bude spreman za kućnu njegu, Gustav ide kod svoje tete N. i iskreno, bojimo se da će to ostati njegov zauvijek dom. Mačić koji je inkontinentan, kojem se svaki dan mora ručno prazniti crijeva i nositi pelenice, izuzetno se teško udomljuje. Na skrbi imamo još tri takve mace koje dom čekaju jako dugo i svjesne smo da ista sudbina čeka i njega. Ali imat će sve što mu treba i bit će sretan. Hvala svima koji su donirali za njegovu operaciju i dijelili objavu."

Dodali su i sljedeće: "Užasno je i prestrašno to što je napravljeno ovom mačiću, ali mi nismo tu za poticanje nasilja niti odobravamo bilo kakav oblik nasilja nad ikim. Prijetnje po društvenim mrežama nikome neće pomoći. Radi se o okolici Zagreba i podnijet ćemo prijavu protiv nepoznatog počinitelja."

Iz zagrebačke policije zasad se nisu oglasili o slučaju.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Komentari

Prikaži komentare (8)

/ Povezano

/ Najnovije

Podijeli članak