Strava u centru Beograda: Pijani navijači nožem ubadali koga su stigli

Radiosarajevo.ba
Strava u centru Beograda: Pijani navijači nožem ubadali koga su stigli

Marko K. (17), Lazar G. (17) i Jeremija M. (17) privedeni su u subotu uvečer pod sumnjom da su nasumično, bez povoda nožem izboli trojicu mladića u centru Beograda.

Krvavi pohod trojice navijača Partizana, za koje su sumnja da su bili pijani ili pod utjecajem narkotika, počeo je nešto poslije dva sata ujutro.

Trojka je prvo u Pop Lukinoj ulici, kod Brankovog mosta, bez ikakvog povoda, izbola Savu V. (18) i Andriju M. (17), nanijevši im povrede zadnjeg dijela lijeve natkoljenice i donjeg dijela leđa, zbog čega su nakon intervencije Hitne pomoći prebačeni u Urgentni centar.

Slučajevi nasumičnih ubadanja u Srbiji sve su češći. Posljednji takav slučaj u Beogradu se desio prije dva mjeseca, kada je u Francuskoj ulici nepoznati mladić bez povoda prišao Nenadu Stankoviću (44) i Predragu Krajinoviću (37), napao ih i nožem im nanio povrede stomaka i leđa. I ovaj napad se dogodio rano ujutro.

"S.V. i A.M. dovezeni su u Urgentni centar. Ipak, njihove povrede nisu bile teže, pa su posle intervencije pušteni na kućno lečenje", potvrdili su u Urgentnom centru.

Prema nezvaničnim saznanjima, povoda za napad nije bilo.

"Dva napadnuta momka nezainteresirano su stajala na trotoaru, kada su im, uz krike i vrijeđanje, prišla trojica napadača. Izbila je tuča, u kojoj su napadači potegli i nož, a dvojica momaka su izbodena", saznaje se iz izvora bliskih istrazi.

Jedan napad ovoj trojici nije bio dovoljan. Pomahnitali, išli su centrom Beograda, vitlajući nožem i plašeći sve koji su im se zatekli na putu. Ubrzo je uslijedio i drugi napad, na Studentskom trgu kod Filološkog fakulteta.

Meta su ovoga puta bili Borivoje M. (18) i Nikola D. (18), a scenarij napada bio je identičan. Borivoje je nožem uboden u zadnju stranu lijeve natkoljenice, dok je Nikola u posljednjem trenutku uspio izbjeći zamah nožem. Oba povrijeđenih odbila su transport u bolnicu, poslije ukazane pomoći, javlja Blic.

Policiji je krvavi pir trojice navijača prijavljen u 2.30 i oni su ubrzo uhapšeni u centru grada. Prilikom hapšenja, kod Marka K. su pronađeni nož i bokser, a ruke i odjeća Lazara G. bili su krvavi.

Nije poznato da li su trojica momaka i ranije činili slična krivična djela. Na njihovim Facebook profilima očigledno je samo da su vatreni navijači beogradskih crno-bijelih, ali ne i kojoj navijačkoj grupi pripadaju. Osumnjičeni su jučer saslušani kod tužioca Višeg tužilaštva, u prisustvu roditelja.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Najnovije

Podijeli članak