Premijer Srbije: Idem u Srebrenicu, spreman sam da pognem glavu

Radiosarajevo.ba
Premijer Srbije: Idem u Srebrenicu, spreman sam da pognem glavu

Srbijanski premijer Aleksandar Vučić izjavio je u petak kako je spreman ići u Srebrenicu i odati počast žrtvama ukoliko Bošnjaci izraze želju da on dođe na godišnjicu obilježavanja tog zločina. 

Ćamil Duraković za Radiosarajevo.ba: Srbija ne može biti pendrek-efendija regije



"Ako Bošnjaci budu željeli, bit ću spreman da odam počast muslimanskim i bošnjačkim žrtvama", izjavio je srbijanski premijer na konferenciji za novinare u Vladi Srbije, javlja Tanjug.  

"Spreman sam da pognem i sagnem svoju glavu i da pokažemo kakav odnos imamo prema nevinim srebreničkim žrtvama", naglasio je Vučić. 

On je, međutim, dodao da srbijanska vlada ne može podržati prijedlog rezolucije o Srebrenici, javlja Fena.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Najnovije

Podijeli članak