Miro Cerar: Slovenci nemaju razlog za uznemirenost, povećana budnost

Radiosarajevo.ba
Miro Cerar: Slovenci nemaju razlog za uznemirenost, povećana budnost

Slovenski premijer Miro Cerar izjavio je u ponedjeljak da Slovenci nemaju razlog za uznemirenost i da stepen ugroženosti u zemlji nije povećan nakon terorističkih napada u Parizu iako su odgovarajuće službe povećale budnost.

"Istina je da se u ovako masovnom prijelazu migranata može naći neko ko je sigurnosno problematičan, ali naše službe najbolje što mogu kontroliraju prijelaze i surađuju sa službama drugih država", kazao je novinarima Cerar, dodavši da je već poznato da su neki od napadača u Parizu živjeli od rođenja, te da teroristi u Europu mogu doći na razne načine i različitim kanalima.

"Naše službe ne ne bi dopustile ulazak u Sloveniju nikome  koga bi doživjele kao potencijalni sigurnosni rizik", kazao je Cerar, pozvavši građane da normalno nastave sa svojim uobičajenim životnim aktivnostima.

"Za sada konstatiramo da kod nas nema povećanog stepena ugroze, no pozorno pratimo događaje vezane na migracije i kod nas i u drugim državama", kazao je Cerar.

Pratite forum portala Radiosarajevo.ba - registrirajte se, komentirajte, predlažite teme!

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Najnovije

Podijeli članak