FOTO: U Srbiji uhapšen jedan od najvećih krijumčara heroina na Balkanu

Radiosarajevo.ba

Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova su u četiri odvojene akcije uhapsili 14 osoba zbog više teških krivičnih djela i razbili lance trgovine drogom i oružjem i identificirali jednog od osumnjičenih za učešće u terorističkim napadima u Kumanovu, javlja Anadolu Agency.

Kako je rekao ministar unutrašnjih poslova Nebojša Stefanović, u Novom Pazaru uhapšen je jedan od najvećih krijumčara heroina na Balkanu, M.T., sa još četiri osobe iz Novog Pazara i Tutina.

"Ova grupa se sumnjiči da je duži niz godina krijumčarila heroin sa područja Turske na teritoriju Republike Srbije i zapadne Evrope. U poslednjih četiri meseca policija je zaplenila 13 kilograma heroina koji je pripadao ovoj kriminalnoj grupi i na taj način razotkrila i vrh piramide krijumčarenja droge. Pronađeno je i automatsko oružje", rekao je Stefanović, na vanrednoj konferenciji za štampu.

U saradnji sa Tužilaštvom za organizovani kriminal i BIA, u Novom Sadu je uhapšen i jedan od najvećih krijumčara droge M.N, kao i još tri osobe koje su nudile novac svedoku saradniku da promeni iskaz u sudskom postupku, koji se vodi protiv M.N. zbog krijumčarenja oko 200 kilograma narkotika.

U okviru iste akcije, na osnovu informacije Službe za borbu protiv organizovanog kriminala u Francuskoj je uhapšeno devet osoba, a u saradnji sa francuskom policijom, u Srbiji su uhapšene još četiri osobe u Kruševcu, Kuli, Novom Pazaru i Kraljevu.

"Radi o međunarodnoj kriminalnoj grupi koja se bavila krijumčarenjem oružja na teritorijama Srbije i Francuske. Ovim je presečen svakako najveći lanac krijumčarenja oružja između ove dve države i smatra se veoma uspešnom zajedničkom akcijom srpske i francuske policije", istakao je ministar Stefanović.

Takođe, na osnovu poternice Interpola, na administrativnom prelazu Brnjak, uhapšen je B.B. iz Kumanova, koji je osumnjičen da je pružao kompletnu logističku podršku za terorističke napade na policijske stanice i na policiju, ali i na civile, na teritoriji Republike Makedonije.

Pratite forum portala Radiosarajevo.ba - registrirajte se, komentirajte, predlažite teme!

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Najnovije

Podijeli članak