Državljanka BiH u Srbiji osumnjičena za pokušaj ubistva policajca: Oglasio se MUP

2
Radiosarajevo.ba
Državljanka BiH u Srbiji osumnjičena za pokušaj ubistva policajca: Oglasio se MUP

Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova (MUP) Srbije, u saradnji sa Višim javnim tužilaštvom u Beogradu, uhapsili su državlјanku Bosne i Hercegovine M. A. (2001) zbog postojanja osnova sumnje da je izvršila krivično delo teško ubistvo u pokušaju.

Kako je saopćeno iz policije, jučer oko četiri sata M. A. po ulasku u Policijsku stanicu Savski venac u Beogradu, nožem je nasrnula na tridesetosmogodišnjeg policijskog službenika koji je u namjeri da je spriječi, nakon više upozorenja, ispalio hice iz vatrenog oružja i ranio je u nogu.  

Naime, dvadesetčetvorogodišnja žena je ušla u prostorije PS Savski venac, a nakon kraće rasprave sa policijskim službenikom tražila je da "policija ide u Ćacilend", i bez ikakvog povoda, izvadila nož i krenula ka njemu, nakon čega je policijski službenik izvadio pištolј i nakon opomene i upozorenja ispalio više projektila u vazduh i u pod, od kojih je jedan projektil osumnjičenu pogodio u nogu. Ona je prevezena na Vojnomedicinsku akademiju.

Novinarka Mirza Vranj traži pomoć: Nakon reakcije na antibiotike vraćaju je kući, a stanje sve gore

Prilikom intervencije i pokušaja da izbjegne napad, policijski službenik je zadobio povrede i ukazana mu je ljekarska pomoć.

Osumnjičenoj je određeno zadržavanje do 48 sati nakon čega će, uz krivičnu prijavu, biti privedena Višem javnom tužilaštvu u Beogradu, saopćeno je iz MUP-a Srbije.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Komentari

Prikaži komentare (2)

/ Povezano

/ Najnovije

Podijeli članak