Ante Šušnjar pozvao BiH da slijedi primjer Hrvatske: "Tako ćete ubrzati reforme prema EU"
Hrvatski ministar privrede Ante Šušnjar pozvao je predstavnike vlasti Bosne i Hercegovine da nastave s reformama koje će zemlju približiti Europskoj uniji, ističući Hrvatsku kao primjer zemlje koja je ostvarila značajne koristi članstvom u EU.
"Pozivam sve političke aktere u Bosni i Hercegovini da nastave s dijalogom i usmjere se prema reformama koje vode prema članstvu u Europskoj uniji. Iskustvo Hrvatske pokazuje da Europska unija donosi najbolju razvojnu i privrednu priliku", rekao je Šušnjar, dodajući kako će stabilnost pristupa tržištima, investicijama i znanju biti ključna za budućnost BiH.
Šušnjar sudjeluje na konferenciji Učinkovita budućnost – Konferencija o energetskoj učinkovitosti, ESG-u i novim tehnologijama koju je organizirala Udruga bosanskohercegovačkih Hrvata Prsten u Čapljini.
Netransparentne kupovine: Vlada RS potrošila ogroman novac na hotele koji ne rade
Izrazio je zadovoljstvo zbog snažne privredne saradnje između Hrvatske i Bosne i Hercegovine. BiH je pritom peti po veličini trgovinski partner Hrvatske, dok je pak Hrvatska prva po visini izvoza iz Bosne i Hercegovine. Istaknuo je kako su investicije iz Hrvatske u BiH dosegle 1,65 milijardi eura, dok su investicije iz BiH u Hrvatsku već dosegle 838 miliona eura.
Prije same konferencije Šušnjar je imao sastanak s liderom HDZ-a BiH i HNS-a BiH, Draganom Čovićem, s kojim je razgovarao o budućoj saradnji dviju zemalja i izgradnji energetske infrastrukture u Bosni i Hercegovini.
Na X profilu Čović je naveo kako su razgovarali o izgradnji energetske infrastrukture u BiH, piše 24sata.
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.