Nastavljena sjednica Skupštine KS

Radiosarajevo.ba
Nastavljena sjednica Skupštine KS
Skupština Kantona Sarajevo nastavila je danas jučer započetu sjednicu.

Na dnevnom redu današnje sjednice je Prijedlog odluke o usvajanju Elaborata o integraciji Univerziteta u Sarajevu za koji bi u budžetu za narednu godinu trebalo biti izdvojeno oko dva miliona KM, a integracija bi trebalo biti završena do kraja 2010.

Poslanici će danas raspravljati i o Prijedlogu odluke o utvrđivanju postojanja javnog interesa za osnivanje javne ustanove Muzej "Alija Izetbegović" s Prijedlogom odluke o osnivanju JU Muzej "Alija Izetbegović".

Poslanici bi danas trebali razmatrati Izvještaj o radu ustanova srednjeg obrazovanja za 2008./2009., Izvještaj o radu ustanova predškolskog i osnovnog odgoja i obrazovanja za 2008./2009. te Izvještaj o poslovanju JP "Televizija Kantona Sarajevo".

Skupština KS-a na današnjem redu ima i Inicijativu za donošenje zakona o prestanku važenja Zakona o izmjeni zakona o parničnom postupku te Prijedlog odluke o razrješenju vršilaca dužnosti predsjednika i članova Nadzornog odbora Kantonalne agencije za privatizaciju Sarajevo i o imenovanju Nadzornog odbora Agencije za privatizaciju KS-a.

fena/radiosarajevo.ba

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Najnovije

Podijeli članak