Saobraćaj otežan zbog snijega i mokrih kolovoza

Radiosarajevo.ba
Saobraćaj otežan zbog snijega i mokrih kolovoza

U većem dijelu Bosne jutros se saobraća otežano, po zasnježenom kolovozu. Posebno se skreće pažnja na dionice u višim planinskim predjelima, gdje ugaženog snijega na kolovozu ima od 2 do 5 cm. Zahvaljujući intervencijama putne operative, prohodnost većine puteva je dobra i za sada nema zabrana saobraćanja za neku od kategorija vozila. 

Preko planinskih prevoja za teretna vozila s prikolicom i šlepere obavezna je upotreba lanaca. Dodatne poteškoće vozačima u zapadnoj i jugozapadnoj Bosni pričinjava jak vjetar, koji stvara snježna nanose. U Hercegovini se vozi po mokrom i mjestimično klizavom kolovozu. Skreće se pažnja i na učestale odrone kamenja na kolovoz.

Apelira se na vozače da voze maksimalno oprezno i da vožnju prilagode trenutnim uvjetima i stanju na putevima. Posjedovanje zimske opreme je obavezno.

Do daljnjeg je, zbog aktiviranja klizišta, obustavljen saobraćaj na dionici magistralnog puta M-4 Simin Han - Kalesija (u Babajićima). U funkciji je obilaznica preko Dubrava. 

Na graničnim prijelazima zadržavanja  su kratkotrajna. 

RADOVI

MAGISTRALNI PUTEVI 

M-4 

Tuzla - Šićki Brod, u naselju Drežnik, u toku je sanacija kolovoza saobraća se obilaznicom u neposrednoj blizini mjesta izvođenja radova.

Banja Luka - Čelinac, u mjestu Vrbanja, zbog izvođenja neophodnih radova, saobraća se naizmjenično - jednom trakom.

M-6

Ljubuški - Čapljina (na izlazu iz Ljubuškog) izvode se sanacioni radovi, saobraća se naizmjeničnim propuštanjem vozila (postavljeni semafori).

M-14 

Bosanska Kostajnica - Bosanska Dubica (Vrioci), na snazi je obustava saobraćaja. Za vrijeme obustave saobraćaj se preusmjerava na privremenu obilaznicu u neposrednoj blizini.

M-16 

Jajce - Banja Luka (Lučina) zbog klizišta, saobraćaj se odvija usporeno, jednom trakom.

M-17

Doboj - Šešlije zbog izlaska građevinskih mašina i vozila angažiranih na izgradnji autoputa do kraja godine dolazi do povremenih kraćih obustava saobraćaja (do 15 minuta) radnim danima i subotom od 07.00 do 17.00 sati, a nedjeljom od 07.00 do 13.00 sati.

M-18

Tuzla - Bijeljina - u mjestu Požarnica (zbog klizišta) saobraća se usporeno - jednom trakom. U Seljublju je na snazi zabrana saobraćaja za vozila preko 3,5 tone.

Brod na Drini - Šćepan Polje - zabrana za teretna vozila iznad 12 tona.

REGIONALNI PUTEVI

R-360 Priboj - Teočak, zbog sanacije klizišta obustavljen je saobraćaj. U funkciji su alternativni pravci.

R-403a Kamenica - Tržačka Raštela (u naselju Gata) zbog sanacije klizišta na snazi je zabrana saobraćaja za vozila preko 30 tona (osim autobusa i cisterni za prijevoz mlijeka).

KANTON SARAJEVO

Zbog izvođenja radova, usporeno se saobraća u ulici Bulevar Meše Selimovića, saopćeno je iz BIHAMK-a. 

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Najnovije

Podijeli članak