Problem na izvorištu, dio Sarajeva ostaje bez vode: ViK objavio spisak

3
Radiosarajevo.ba
Problem na izvorištu, dio Sarajeva ostaje bez vode: ViK objavio spisak

Zbog povećane mutnoće vode na izvorištu Vrelo Crnil, u četvrtak, 13. augusta, će doći do poremećaja u vodosnabdijevanju na području Sarajeva.

Kako je saopšteno iz KJKP Vodovod i kanalizacija (ViK) Sarajevo, zbog povećane mutnoće vode na izvorištu Vrelo Crnil, slabe izdašnosti Vrela Mošćanice, kao i nemogućnosti da se navedena naselja snabdijevaju vodom iz alternativnih pravaca, doći će do poremećaja u vodosnabdijevanju naselja Vratnik, Obhodža, Škaljin Sokak, Hadžijska Ravan, Streljačka ulica, Čebedžije, Sarajevske Gazije te dio ulice Barutana u periodu od 13:00 do 16:00 sati.

"Ova mjera se poduzima preventivno radi zaštite zdravlja korisnika i očuvanja kvaliteta vode u distributivnom sistemu. Odmah po stabilizaciji parametara mutnoće na izvorištu, pristupit će se normalizaciji i urednom vodosnabdijevanju", saopštili su iz ViK-a.

Lana Pudar odustala od nastupa u polufinalu EP-a: Poznato i zbog čega

Potrošači se mole za strpljenje i razumijevanje.

Podsjetimo, spisak sarajevskih ulica u kojima će danas doći do prekida u vodosnabdijevanju usljed radova na redovnom održavanju vodovodne mreže možete pogledati OVDJE.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Komentari

Prikaži komentare (3)

/ Povezano

/ Najnovije

Podijeli članak