Oglasili se iz KJKP RAD i poslali uputu građanima: "Ne ugrožavajte sigurnost saobraćaja i pješaka"
Iz KJKP RAD danas, 10. januar, oglasili su se saopćenjem za javnost u kojem su objavili, kako su naveli, uputu građanima.
"Napominjemo građane na zakonsku obavezu čišćenja trotoara i saobraćajnice u dužini objekta ukoliko isti nisu uvršteni u plan i program zimskog kdržavanja bez da snijeg izbacuju na već očišćenu saobraćajnicu.
Također pozivamo građane da ne izbacuju snijeg iz avlija, bašti, terasa i s krovova na već očišćene saobraćajnice i trotoare. Takvim postupcima ponovo se ugrožava sigurnost saobraćaja i pješaka, te se otežava rad zimske službe", saopćili su.
Predložen pritvor Armanu Omeragiću (2004) za izazivanje teške nesreće kod RTV doma
Dodali su, ako primijetite ovakve nepravilnosti, možete ih odmah prijaviti na sljedeće načine:
- Eko telefon: 033 66 00 00
- Viber & WhatsApp: 062 220 330 (obavezno poslati foto ili video)
- Facebook & Instagram: podijelite fotografije ili video uz tačnu informaciju o lokaciji
"Prijave se evidentiraju i prosljeđuju nadležnim službama na dalje postupanje", poručili su iz KJKP RAD, te zaključili: "Poštujmo propise i jedni druge!"
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.