Dokazano: U Sarajevu i ptice idu pješke (FOTO)
Magla, smog i zagađenost zraka pojave su s kojima se u posljednje vrijeme bore skoro svi građani Bosne i Hercegovine. Samo prošle sedmice, Sarajevo je bilo jedan od najzagađenijih gradova u svijetu, a indeks kvaliteta zraka bio je 301 i ocijenjen je kao opasan!
KS: Zbog prekomjerne zagađenosti zraka ponovo proglašena epizoda 'pripravnosti'
Martin Tais za Radiosarajevo.ba: Zrak više nije čist ni na planinama
Federalni hidrometerološki zavod u Kantonu Sarajevo za narednih nekoliko dana ne predviđa značajnu promjenu vremenske situacije. Postoji mogućnost za slabu temperaturnu inverziju i tokom sljedeće sedmice te se može očekivati daljnji trend povećanja koncentracije zagađujućih materija na području Kantona.
A da je "tačna" ona rečenica da u "Sarajevu i ptice idu pješke", mogli smo uvjeriti i večeras.
Pogledajte sami!
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.