Besplatna sterilizacija za vlasničke pse počela 29. juna: Poklon - tretman protiv krpelja i buha

Radiosarajevo.ba
Besplatna sterilizacija za vlasničke pse počela 29. juna: Poklon - tretman protiv krpelja i buha

S nastavkom cjelogodišnje podrške za besplatnu sterilizaciju i dodatnu veterinarsku obradu pasa u Kantonu Sarajevo i Istočnom Sarajevu, od 29. juna počinje još jedna kampanja namijenjena vlasničkim psima. U dodatku besplatnoj sterilizaciji, vakcini protiv bjesnila, tretmana protiv crijevnih parazita i mikročipa, ovoga ljeta svim vlasnicima pasa čiji će psi biti sterilizirani kroz naš program do 31. jula, iz Dogs Trusta dodaju i poklon prikladan ljetu – tretman protiv buha i krpelja.

S 1,251 pasa lutalica koji su sterilizirani tokom zadnje kampanje masovne sterilizacije, od 1. do 27. juna, ukupan broj pasa steriliziranih kroz program Fondacije Dogs Trust popeo se na 12.507!

Koristi podrške Fondacije bile bi najbolje iskorištene u kombinaciji sa svim drugim mjerama u sistemu za upravljanje populacijom pasa, saopćili su iz Dogs Trusta. 

"Fondacija Dogs Trust ostaje spremna da saradnju s lokalnim vlastima - odgovornim za potpunu i dosljednu provedbu Zakona o zaštiti i dobrobiti životinja u BiH - podignemo na nivo partnerstva, te da im u tome damo podršku sa svim svojim raspoloživim resursima." 

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Najnovije

Podijeli članak