Kanton Sarajevo posjetilo 107.857 turista

Radiosarajevo.ba
Kanton Sarajevo posjetilo 107.857 turista

 U prvih šest mjeseci 2011.godine Kanton Sarajevo je posjetilo 107.857 turista, što je 9,2 posto više u odnosu na isti period prošle godine. 

Registrovano je 199.568 noćenja, što je 6,5 posto više u odnosu na period januar-juni 2010.godine. 

U strukturi ukupnih dolazaka turista u Kanton Sarajevo 79,5 posto dolazaka ostvarili su strani turisti, a 20,5 posto domaći turisti. 

Najviše stranih turista je došlo iz Hrvatske (18,6 posto), Turske (15,3 posto), Slovenije (9,2 posto), Srbije (6,0 posto), Njemačke (4,2 posto), Austrije (3,8 posto), Italije (3,7 posto), Južne Koreje (2,9 posto), SAD-a (2,8 posto) i Francuske (2,2 posto). 

U strukturi ukupnih noćenja turista 81,5 posto noćenja ostvarili su strani turisti, dok su 18,5 posto ostvarili domaći turisti. U strukturi noćenja stranih turista najviše noćenja su ostvarili turisti iz Turske, Hrvatske, Slovenije, Srbije i Njemačke. 

U periodu januar-juni 2011. godine turisti su se u prosjeku zadržavali 2 noći. 

Kanton Sarajevo su u prvih šest mjeseci 2011. godine posjetili turisti iz 111 država svijeta, a iskorištenost smještajnih kapaciteta iznosila je 15,8 posto sa aspekta popunjenosti ležaja, odnosno 33,3 posto sa aspekta popunjenosti soba, saopćeno je iz Turističke zajednice Kantona Sarajevo. 

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Najnovije

Podijeli članak