Uhapšeni državljani Afganistana zbog pucnjave u Blažuju: Sumnjiče se za pokušaj ubistva
Glasnogovornica Ministarstva unutrašnjih poslova Kantona Sarajevo, Mersiha Novalić, potvrdila je danas, 27. maja, novinarima da su dvije osobe uhapšene zbog sumnje na pokušaj ubistva.
Riječ je o državljanima Afganistana rođenim 1999. i 2003. godine. Novalić je istakla da su uhapšeni muškarci bili naoružani vatrenim oružjem, što ukazuje na to da se radi o osobama sklonim izvršenju krivičnih djela. "Međutim, u ovom trenutku ne možemo govoriti o motivima", dodala je.
Nakon sinoćnje pucnjave u migrantskom naselju u Blažuju kod Sarajeva, šest muškaraca primljeno je na bolničko liječenje, a za pet je već utvrđeno da imaju teške tjelesne povrede, dok se za jednog ljekari još nisu izjasnili.
Vandalizam u Velenju: Odsjekao glavu na spomeniku Josipa Broza Tita
Dvojica muškaraca smještena su na Kliničkom centru Univerziteta u Sarajevu (KCUS) s povredama opasnim po život, dok su preostala četvorica hospitalizirana u Općoj bolnici "Prim. dr. Abdulah Nakaš". Među povrijeđenima je jedan državljanin Pakistana i pet državljana Afganistana.
Tokom noći su, kako je potvrđeno, saslušani brojni svjedoci, dok je više osoba zadržano u službenim prostorijama MUP-a KS u svojstvu osumnjičenih. Kriminalistička obrada je u toku.
Novi detalji pucnjave u Blažuju: Šest osoba povrijeđeno, dva muškarca u životnoj opasnosti
Policija je jutros, 27. maja, nastavila intenzivne istražne aktivnosti na mjestu događaja. U toku je potraga za dokazima, uključujući oružje koje je korišteno u ovom incidentu, a ujedno se vrši i analiza tragova koji su već pronađeni.
Novalić je istakla i da je Uprava policije MUP-a KS ostvarila značajnu saradnju s Direkcijom za koordinaciju policijskih tijela BiH, Službom za poslove sa strancima, MUP-ovima Srednjobosanskog, Hercegovačko-neretvanskog i Unsko-sanskog kantona, kao i s Obavještajno-sigurnosnom agencijom BiH (OSA).
Policija nastavlja s istragom, a više detalja očekuje se nakon daljnjih vještačenja i prikupljanja dokaza.
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.