Pušten na slobodu jedan od privedenih nakon ubistva Dejana Kostića, policija još traga za Sjenicom

1
Radiosarajevo.ba
Pušten na slobodu jedan od privedenih nakon ubistva Dejana Kostića, policija još traga za Sjenicom
Pušten na slobodu jedan od privedenih nakon ubistva Dejana Kostića, policija još traga za Sjenicom

Ministarstvo unutrašnjih poslova entiteta RS i dalje traga za Nemanjom Sjenicom iz Banje Luke osumnjičenim za ubistvo Dejana Kostića Dele koje se u subotu, 11. januara, dogodilo na parkingu ispred restorana ”Stara Ada”.

Za počiniocem se intezivno traga, a u međuvremenu na slobodu je pušten Aljoša Galić koji je priveden neposredno nakon pucnjave. Prema nezvaničnim informacijama Galić je svjedočio ubistvu i kritične večeri je pokušao da spriječi eskalaciju sukoba tako što je Kostića zadržao ispred restorana.

Jelenko Kopranović Sjenica i Jovica Grujić i dalje nalaze na kriminalističkoj obradi u PU Banja Luka i po svemu sudeći oni će tokom dana biti predati u nadležnost Okružnog javnog tužilaštva u Banjoj Luci na dalje postupanje. Obojica su osumnjičeni za učešće u zločinu, ali će tačnu kvalifikaciju odrediti tužilac koji vodi istragu.

Vučić nakon najvećih protesta: 'Sram vas bilo, pendrek nismo podigli. Pobijedila je Srbija'

Podsjetimo, zločin se dogodio u subotu oko 18.50 sati na parkingu ispred restorana ”Stara Ada”. Kritične večeri više osoba iz banjalučkog kriminalnog miljea je u restoranu proslavljalo rođendan, dok se Kostić unutra zatekao sa suprugom i djetetom. Došlo je do čarki i svađe, te je Kostić izašao iz restorana kako bi sklonio ženu i dijete. Otišao je kući po oružje i sam se automobilom ”Peugeot” vratio ispred restorana gdje je ubijen. 

U trenutku pucnjave Kostić je bio naoružan pištoljem ”glock”, koji je sa metkom u cijevi, pronađen na mjestu zločina i biće poslat na vještačenje, dok je u gepeku njegovog vozila pronađena i automatska puška. Tokom uviđaja na mjestu događaja su pronađene četiri pištoljske čaure, koje potiču od istog oružja.

Izvori ATV-a navode da je supruga pokušala da spriječi Kostića i nagovori ga da se vrati u restoran, ali nije uspjela da ga zaustavi. Drugim autom je za njim došla do restorana i Kostić je tada i ubijen.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Komentari

Prikaži komentare (1)

/ Povezano

/ Najnovije