Potvrđena optužnica protiv Almira Erkočevića: U stanu mu pronađena droga, oružje i novac
Općinski sud u Sarajevu potvrdio je optužnicu Tužilaštva Kantona Sarajevo protiv Almira Erkočevića zbog krivičnih djela Neovlaštena proizvodnja i stavljanje u promet opojnih droga i Nedozvoljeno držanje oružja.
Optuženi se tereti da je u prethodnom periodu do momenta hapšenja 2. jula, u stanu u kojem je živio u općini Ilidža skrivao drogu, oko tri kilograma speeda, 44 tableta esctasya, više od kilogram marihuane – u više različitih pakovanja, koju su istražitelji MUP-a KS pronašli i oduzeli.
Pronađeno je i 4.564 KM koje je zaradio prodajom droge. Oduzet mu je i pištolj s okvirom i municijom, dvije digitalne vage i mobilni telefoni.
Vrhovni sud FBiH zabranio direktoru Aerodroma Sarajevo Saninu Rameziću obavljanje dužnosti
Sud je nakon potvrđivanja optužnice, na prijedlog postupajuće tužiteljice produžio pritvor za još dva mjeseca optuženom. Istovremeno, sudu je predloženo oduzimanje imovinske koristi od optuženog u iznosu od 4.564 KM.
Za glavni pretres predloženo je saslušanje dva svjedoka, dva vještaka i izvođenje oko 40 materijalnih dokaza.
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.