Podignuta optužnica na Sokocu: Udario baku i prijetio da će je ubiti

0
Radiosarajevo.ba
Podignuta optužnica na Sokocu: Udario baku i prijetio da će je ubiti

Osnovni sud na Sokocu potvrdio je optužnicu protiv R. Đ. (20) jer je baku R. G. više puta udario u glavu i ramena, te joj potom prijetio da će je ubiti ukoliko mu ne da novac.

Kako se navodi u optužnici on je 21. marta ove godine u kući u Istočnoj Ilidži nasilnim, drskim i bezobraznim ponašanjem ugrozio spokojstvo, tjelesni integritet i duševno zdravlje bake R. G.

Slučaj u Istočnom Sarajevu: Unuk čakijom prijetio da će ubiti djeda i baku ako mu ne daju novac

Baždarević, Nikić, Bolić, Glavaš... Svi pjevaju novu navijačku pjesmu "Volimo te, Bosno"

"On je baku fizički napao na način da joj je zadao više udaraca zatvorenom pesnicom u glavu i ramena i nakon toga joj uputio riječi prijetećeg sadržaja da će je ubiti ukoliko mu ne da novac, što je kod iste izazvalo osjećaj fizičke ugroženosti", navodi se u optužnici.

U optužnici se dodaje da je on primjenom nasilja, drskim i bezobzirnim ponašanjem ugrozio spokojstvo i tjelesni integritet člana svoje porodice i time doveo do povrede fizičkog i psihičkog integriteta oštećene čime je počinio krivično djelo nasilje u porodici i porodičnoj zajednici, pišu Nezavisne.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Komentari

Prikaži komentare (0)

/ Povezano

/ Najnovije

Podijeli članak