Završena blokada prijevoznika: Evo kakvo je danas stanje na cestama širom BiH
Zbog slabije kiše koja je padala tokom noći ili još uvijek ponegdje pada, vozače savjetujemo da voze opreznije i da vožnju prilagode trenutnim uslovima na putevima. Držite odstojanje između vozila i obavezno koristite sigurnosni pojas, poručuju iz BIHAMK-a.
Zbog izvođenja radova na izgradnji bukobrana na dionici autoputa A-1 Podlugovi-Sarajevo sjever saobraća se preticajnom trakom. Radovi su aktuelni i na magistralnim putevima Semizovac-Olovo i Jablanica-Prozor.
Podsjećamo, na putnom pravcu Jablanica-Blidinje dozvoljen je saobraćaj za sva vozila do 3,5 tone ukupne mase.
Uživo | Pratite izvlačenje grupa za SP: Zmajevi će saznati potencijalne protivnike
Na graničnim prelazima zadržavanja za putnička vozila za sada su kratkotrajna. Granični prelaz Brčko otvoren je za putnička vozila do 3,5 tone.
Zabranjen je saobraćaj za vozila preko 5 tona najveće dozvoljene mase na graničnom prelazu Karakaj (kod Zvornika). Teretna vozila preko 5 t preusmjeravaju se na granične prelaze Bratunac ili Rača, dok autobusi mogu koristiti GP Šepak. Teretna vozila mogu saobraćati na GP Šepak od 09 do 13 sati i od 22 do 06 sati (vikendom mogu prelaziti u terminu od 22 do 06 sati).
Završene blokade prijevoznika u BiH: Ispunjeni svi ključni zahtjevi
Izmjene u režimu saobraćaja
Aautocesta A-1
Podlugovi-Sarajevo sjever, zbog izgradnje bukobrana na mjestu radova saobraća se preticajnom trakom.
Magistralni putevi
M-5
Rogatica-Ustiprača, zbog oštećenja mosta vozila do 30 tona saobraćaju jednom trakom, dok je za vozila preko 30 tona saobraćaj obustavljen.
M-6
Gorica- Vitina, zbog neophodnih radova povremeno se saobraća jednom trakom.
M-6.1
Posušje-GP Osoje, zbog neophodnih radova povremeno se saobraća jednom trakom.
M-15
Krkojevci-Čaplje (Sanski Most), zbog radova na izgradnji pješačke staze, vozila saobraćaju usporeno, uz postavljenu signalizaciju.
M-16.2
Prozor-Jablanica radovi na dvije lokacije: Raskrsnica za naselje Duge i naselje Mirci. Na mjestima radova saobraća se usporeno.
M-17
Na magistralnoj cesti M-17 kod Zenice-spoj sa naseljem Perin Han (Termika) u toku su radovi na izgradnji kružnog toka.
M-18
Brod na Drini-GP Hum/Šćepan Polje, zabranjen je saobraćaj za teretna vozila.
Dobro Polje-Miljevina, zbog radova na rušenju tunelske cijevi vozila saobraćaju usporeno, jednom trakom.
Olovo-Semizovac (preko rijeke Ljubine u Poturovićima), zbog izvođenja neophodnih radova, saobraća se naizmjeničnim propuštanjem vozila svaki dan uz postavljene semafore (00/24).
Regionalni putevi
- R-413a Čajdraš-Ovnak (Obrenovci) izvode se radovi na sanaciji kolovoza. Od 08 do 17 sati svakim danom (osim nedjelje) saobraća se usporeno, jednom trakom.
- R-425 Gabela, zbog izvođenja radova na izgradnji kružnog toka, izmjenjen je režim saobraćaja.
- R-428 Zavala-granica BiH/HR, zbog sanacionih radova saobraćaj je potpuno obustavljen.
- Ravno-spoj sa M-6, zbog radova na sanaciji kolovoza, saobraća se naizmjenično, jednom trakom uz postavljenu signalizaciju.
- R-467 Rudo-Granični prelaz Uvac, zbog oštećenja mosta, zabranjen je saobraćaj za teretna vozila i autobuse, dok je za putnička vozila brzina kretanja na mostu ograničena na 20 km/h.
Kanton Sarajevo
- Zbog sanacije tramvajske pruge, obustavlja se saobraćaj u krajnjoj lijevoj traci na saobraćajnici Zmaja od Bosne (Socijalno-hotel Bristol) iz smjera Ilidže prema Baščaršiji u vremenu od 07 do 18 sati.
- Zbog rekonstrukcije i izgradnje hidrantske mreže saobraćaj je obustavljen u ulici Reljevska, a saobraćaj je preusmjeren na alternativne pravce.
- U cilju izgradnje tramvajske pruge Hrasnica-Ilidža izmjenjen je režim saobraćaja. Saobraća se usporeno, uz postavljenu privremenu saobraćajnu signalizaciju.
- Zbog neophodnih radova izmjenjen je režim saobraćaja u ulici Put Famosa. Od kružnog toka u Hrasnici na dužini od 700m. Saobraća se novoasfaltiranim dijelom ulice. Zatim, od 700. metra do 1.150 metra u ulici Put Famosa saobraća se također novoasfaltiranim dijelom ulice, dok se u posljednjem dijelu ulice Put Famosa saobraća bez izmjena.
- Zbog izvođenja sanacionih radova usporeno se saobraća u ulicama: Bare-Stup, Hamdije Kreševljakovića, Alije Kučukalića, Donja Jošanica, Crni Vrh, Nikole Šopa, Sepetarevac, Hadžisulejmanova, Muhameda ef. Pandže, Maršala Tita, Franca Lehara, Patriotske lige, Paromlinska, Majdanska, Ilirska, Butmirska, Saliha Žige, Jasenje, Plavi put, Mlinska, Osik, Smaila Šikala, Radenka Abazovića, Armaganuša, Kotromanića i naselje Miševići.
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.