Vozači, oprez: Magla i poledica na cestama u BiH
U većem dijelu Bosne i Hercegovine jutros je mokar ili vlažan kolovoz, saobraćaj bez vanrednih ograničenja. Upozorava se na dionice u višim planinskim predjelima, preko mostova i na prilazima tunelima, gdje je kolovoz mjestimično zaleđen. Izdvajaju se putni pravci: Vrtoče - Bosanski Petrovac - Ključ, Bosanski Petrovac - Drvar, Livno - Šuica, Livno - Glamoč - Mlinište i Prozor - Gornji Vakuf/Uskoplje (Makljen).
Magla smanjuje vidljivost na putnim pravcima Bugojno - Novi Travnik, Žepče - Maglaj, u tuzlanskom kantonu kao i na području Mrkonjić Grada i Skender Vakufa.
Povećana je opasnost od odrona kamenja na kolovoz. Izdvajaju se dionice gdje su odroni najučestaliji: Jajce - Crna Rijeka, Turbe - Banja Luka, Novi Travnik - Bugojno, Srbljani - Bosanska Krupa, Brodar - Rudo i Brod na Drini - GP Hum.
Na dionici M-16.2 Jablanica - Slatina došlo je do novog ulegnuća kolovoza, pa se saobraća usporeno, uz postavljenu saobraćajnu signalizaciju. Zbog snježnih nanosa, i dalje je obustavljen saobraćaj na regionalnom putu R-419 Mihalji-Blidinje.
Apeluje se na vozače da voze maksimalno oprezno i da vožnju prilagode trenutnim uslovima i stanju na putevima. Na put ne krećite bez zimske opreme.
Na graničnim prelazima zadržavanja su kratkotrajna.
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.