Vojin Mijatović na sjednici Parlamenta FBiH: "Opozicija je nalik Ćacijevcima po Beogradu"

12
Radiosarajevo.ba
Vojin Mijatović na sjednici Parlamenta FBiH: "Opozicija je nalik Ćacijevcima po Beogradu"

Na sjednici Predstavničkog doma Federalnog parlamenta, koja je u toku, obratio se i Vojin Mijatović, zamjenik premijera Federacije Bosne i Hercegovine.

Mijatović (SDP) na sjednici izjavio je da 'činjenica da institucije FBiH od općine do nivoa Federacije su u punom kapacitetu surađivali o onome što je zadesilo (poplave).

Međutim, ko po običaju imamo poslanike iz opozicije koji pročitaju materijal, daju prijedloge i kritike, međutim imamo i one koji samo pljuju Vladu FBiH, niti ne saslušaju ljude, nalik Ćacijevcima po Beogradu, cijeli svijet na jednu stranu, oni na drugu. Samo je bitno pljunuti Vladu FBiH", poručio je.

Samo ako prođu baraž: Na ovim stadionima Zmajevi će igrati utakmice Svjetskog prvenstva

Kasnije je se ponovno referisao na nepopularne 'Ćacijevce', te rekao da: "ova Tiktok opozicija, Ćacijevci, nemojte koristiti tragediju u Jablanici i u drugim općinama, da nas politički pobijedite".

Podsjećamo, ranije četvorica članova parlamentarnog Odbora za boračka i invalidska pitanja podnijeli su ostavke na članstvo u tom odboru.

Kao razlog su naveli što je većinom glasova na ovoj sjednici, na prijedlog federalnog premijera i resornog ministra, iz najavljenog dnevnog reda povučena tačka koja se odnosi na ranije zaključke Odbora vezane za potrebu zakonskog definisanja boračkog novčanog dodatka.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Komentari

Prikaži komentare (12)

/ Povezano

/ Najnovije

Podijeli članak