U Sarajevu jutros 6 stepeni: Pročitajte i detaljnu prognozu - kakvo nas vrijeme očekuje do petka

1
Radiosarajevo.ba
U Sarajevu jutros 6 stepeni: Pročitajte i detaljnu prognozu - kakvo nas vrijeme očekuje do petka

Jutros je u Bosni i Hercegovini umjereno do pretežno oblačno vrijeme. Ponegdje u Bosni je zabilježena slaba kiša ili rosulja.

Temperature zraka u 7 sati (°C): Sokolac 3; Livno 4; Drvar, Sarajevo, Srebrenica 6; Banja Luka, Bugojno, Gradačac, Jajce, Prijedor, Sanski Most, Tuzla, Zenica 8; Bijeljina, Doboj 9; Trebinje 10; Mostar 12; Atmosferki pritisak u Sarajevu iznosi 935 hPa, za 10 hPa je niži od normalnog i lagano raste.

Bioprognoza: Biometeorološka prognoza i dalje je relativno nepovoljna, pod uticajem izraženije naoblake, mjestimično jače južine i padavina, pretežno pljuskovitog karaktera. Tegobe kod osjetljivih osoba neće biti suviše jake, pri tome su moguće reakcije u vidu glavobolje, promjene raspoloženja, u noći problemi sa snom. U stabilnijim dijelovima dana, povremeno malo ugodnije.

Vrhovni sud FBiH zabranio direktoru Aerodroma Sarajevo Saninu Rameziću obavljanje dužnosti

Danas će u našoj zemlji preovladavati umjereno do pretežno oblačno vrijeme uz djelimično razvedravanje. Prije podne ponegdje u Bosni slaba kiša ili rosulja. Novo naoblačenje sa zapada prema kraju dana. U kasnim večernjim satima u Bosni se očekuje slaba kiša. Vjetar slab do umjeren na sjeveru istočni i sjeveroistočni, a u ostalim područjima južni i jugozapadni. Dnevna temperatura zraka od 10 do 16, na jugu do 20 °C. U Sarajevu pretežno oblačno vrijeme, uz postepeno razvedravanje poslije podne. U kasnim večernjim satima se očekuje slaba kiša. Dnevna temperatura zraka oko 13 °C.

U utorak jutro umjereno do pretežno oblačno, uz postepeno razvedravanje. U jutarnjim satima i dio prijepodneva očekuje se kiša ili lokalni pljuskovi, a na planimama snijeg. Vjetar slab do umjeren sjeverni i sjeveroistočni, a tokom dana u postepenom skretanju na južni i jugoistočni. Jutarnja temperatura zraka od 2 do 8, na jugu do 12, a dnevna od 11 do 17, na jugu do 20 °C.  

Oglasila se Općina Stari Grad: Kiosk na Ferhadiji ima dozvolu Općine Centar, tražimo hitnu reakciju

U srijedu sunčano vrijeme uz malu do umjerenu oblačnost. Prije podne po kotlinama Bosne i uz riječne tokove može biti magle. Vjetar slab, uglavnom, južni i jugozapadni. Jutarnja temperatura zraka od 3 do 9, na jugu do 11, a dnevna od 14 do 20 °C.  

U četvrtak umjereno do pretežno oblačno vrijeme. Povremeno slaba kiša ili rosulja je moguće ponegdje u Hercegovini, zapadnim i sjeverozapadnim područjima Bosne. Vjetar slab do umjeren južni i jugozapadni. Jutarnja temperatura zraka od 6 do 12, na jugu i sjeverozapadu Bosne do 14, a dnevna od 13 do 19, na jugu i sjeveru do 22 °C.  

U petak jutro umjereno do pretežno oblačno, uz postepeno razvedravanje tokom dana. Vjetar slab promjenljivog smjera. Jutarnja temperatura zraka od 7 do 13, na jugu do 16, a dnevna od 16 do 22 °C, javlja Federalni hidrometeorološki zavod.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Komentari

Prikaži komentare (1)

/ Povezano

/ Najnovije

Podijeli članak