Termoelektrana u BiH obustavlja proizvodnju: Otkriven i razlog
Termoelektrana Gacko u ponoć će obustaviti proizvodnju električne energije, potvrđeno je iz Rudnika i termoelektrane Gacko (RiTE), odakle dodaju kako je u pitanju planirani zastoj.
Iz RiTE su naveli kako je zbog niskih cijena na tržištu električne energije, a sve zbog praznika u Europi, koje su dosta niže od proizvodnih cijena u termoelektranama, odlučeno da u ponoć planski izađu s mreže, piše portal Hercegovina.info.
Kako su pojasnili, ovaj planirani zastoj će iskoristiti kako bi se otklonili sitniji nedostaci u radu i elektrana pripremila za stabilan rad u narednom periodu.
Sumnja se na prikrivanje tragova: Viaduct promijenio vlasnika nakon što je uzeo novac iz BiH
Povratak na mrežu očekuje se polovinom narednog sedmice kada se očekuje stabilizacija cijena na tržištu.
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.