Stanivuković predstavio novu šeficu Kluba PDP-a nakon što je Crnadak napustio stranku

4
Radiosarajevo.ba
Stanivuković predstavio novu šeficu Kluba PDP-a nakon što je Crnadak napustio stranku

Tanja Vukomanović nova je šefica Kluba poslanika PDP/PSS u Narodnoj skupštini RS-a, potvrdio je predsjednik PDP-a i gradonačelnik Banja Luke Draško Stanivuković putem objave na društvenim mrežama.

Stanivuković je naveo da je Vukomanović do sada obavljala funkciju zamjenice šefa Kluba te da njeno imenovanje predstavlja “pravi i zasluženi korak”.

"Riječ je o jednoj od najprepoznatljivijih zastupnika u proteklom mandatu, osobi čiji se glas jasno i snažno čuje, posebno kada su u pitanju prava djece, obitelji, žene i svih onih kojima je potrebna institucionalna podrška. Istovremeno, riječ je o osobi koja dosljedno, hrabro i bez kalkulacija ukazuje na korupciju, zloupotrebe i sve one pojave koje godinama uništavaju institucije i narušavaju povjerenje građana u sistem”, poručio je Stanivuković.

Svjedoci užasa u Hrvatskoj: “Došao je unutra s pištoljem i iz čista mira tri puta pucao"

Stanivuković je poručio i da će Klub poslanika PDP/PSS ostati jedan od najaktivnijih opozicionih klubova u Narodnoj skupštini RS-a, nastavljajući da ukazuje na, kako je naveo, loše politike, zloupotrebe i probleme u sistemu, ali i da nudi konkretna rješenja i inicijative.

Podsjetimo, Igor Crnadak je predstavio danas novu političku organizaciju, PDP Republike Srpske, nakon što je izašao iz PDP-a. 

Tanja Vukomanović je rođena u Banjoj Luci 15. aprila 1992. godine gdje trenutno i živi. U svojoj objavi, Stanivuković je istakao da je Vukomanović do sada obnašala funkciju zamjenice šefa Kluba u NSRS. 

Također je član dva odbora: Odbora jednakih mogućnosti i Odbora za obrazovanje, nauku, kulturu i informisanje.

Vukomanović je u svom mandatu u NSRS često kritikovala aktuelnu vlast, odnosno Dodikov SNSD, a posebno je odjeknuo njen sukob sa bivšim premijerom manjeg bh. entiteta Radovanom Viškovićem zbog njegovih šovinističkih poruka. 

U tom sukobu je Višković poručio Vukomanović da žene "treba biti sram što ne rađaju djecu" što je izazvalo oštru reakciju žena i same zastupnice.

Vukomanović je poznata po tome što se zalagala za jednaka prava žena i majki u današnjem bh. društvu

Jedna od njenih poznatijih inicijativa je dopuna Zakona o radu u kojem se predviđa da poslodavac trudnici mora produžiti ugovor u slučaju da istekne u toku same trudnoće. 

Još jedna od inicijativa je da se izmjeni Zakon o stvarnim pravima gdje se omogućuje podjela besplatnih placeva mladim bračnim parovima. 

Više detalja čitajte OVDJE

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Komentari

Prikaži komentare (4)

/ Povezano

/ Najnovije

Podijeli članak