SIPA na Aerodromu u Sarajevu uhapsila osobu osumnjičenu za ratni zločin

Radiosarajevo.ba
SIPA na Aerodromu u Sarajevu uhapsila osobu osumnjičenu za ratni zločin

Postupajući po nalogu Tužilaštva Bosne i Hercegovine, policijski službenici Državne agencije za istrage i zaštitu (SIPA) danas su na Međunarodnom aerodromu Sarajevo lišili slobode jednu osobu zbog ratnog zločina.

Slobode je lišena osoba inicijala E.S. (1959) zbog postojanja osnova sumnje da je počinila kazneno djelo iz članka 172. KZBiH  - zločin protiv čovječnosti i članka 173. KZBiH - ratni zločin protiv civilnog stanovništva, a u svezi sa čl. 180. i 21. KZBiH, na području Čapljine tokom 1992. godine.

Nakon kriminalističke obrade u službenim prostorijama SIPA-e, osoba lišena slobode predana je Tužilaštvu BiH na daljnje postupanje, saopćeno je iz SIPA-e.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Najnovije

Podijeli članak