Sarajevo: Danas izmjena režima saobraćaja na Stupskoj petlji

Radiosarajevo.ba
Sarajevo: Danas izmjena režima saobraćaja na Stupskoj petlji
Sve o stanju na putevima

Zbog nestabilnog vremena, te povremene kiše u pojedinim krajevima, BIHAMK savjetuje oprezniju vožnju prilagođenu trenutnim uvjetima i stanju na putevima. Povećana je opasnost od odrona na dionicama koje vode kroz usjeke, pa  apelujemo na vozače da na svim putnim pravcima voze maksimalno oprezno. Na mjestima gdje se izvode radovi postavljena je privremena saobraćajna signalizacija čije poštivanje je obavezno.

Radovi na autoputu A-1 izvode se na dionicama Vlakovo-Butile i Visoko-Podlugovi, gdje se saobraća jednom trakom uz ograničenje brzine.

Aktuelni su radovi i na magistralnim putevima: M-4 Tuzla-Šićki Brod, M-17 Čapljina-Doljani i M-5 Ključ-Sanski Most.

IZMJENE U REŽIMU SAOBRAĆAJA:

KANTON SARAJEVO

-Zbog radova na demontaži električnih stubova danas će biti izmjenjen režim saobraćaja na rampi “A”-Stupska petlja. U prvoj fazi na izlaznoj saobraćajnoj traci rampe “A” (pravac Briješće-Ilidža), u vremenu od 09 do 11 sati saobraćaj će biti obustavljen i preusmjeren na alternativne pravce. U drugoj fazi, od 11 do 13 sati saobraćaj će biti obustavljen na ulaznoj saobraćajnoj traci rampe “A” (pravac ulica Dzemala Bijedića-rampa “A”-Kurta Shorka).

- Zbog izvođenja neophodnih radova, od 09 do 15 sati usporeno se saobraća u ulicama Hadži Idrizova i Obala Kulina bana.

- Zbog radova na rekonstrukciji saobraćajnice u vremenu od 08 do 16 sati, saobraćaj se obustavlja  u ulici Ragiba Džinde.

- Zbog radova na rekonstrukciji kanalizacione mreže  u ulicama Kalemova i Avde Jabučice od 08 do 16 sati saobraćaj se obustavlja etapno u dužini od 50 metara.

-Zbog izvođenja radova na rekonstrukciji kanalizacione mreže od 08 do 16 sati, usporeno se saobraća na dijelu ulice Skenderija (prema ulici Podgaj).

-Zbog izvođenja radova na izgradnji  kolektora usporeno se saobraća na lokalnom putu Ljubovčići-Jeleč-Pazarić (od 08 do 17 sati).

-Zbog izvođenja radova na rekonstrukciji vodovodne mreže od 08 do 17 sati saobraća se jednom trakom u ulici Branilaca Hotonja (novi naziv ulice) od broja 30 do broja 196 i od broja 33 do naselja Poljine.

AUTOPUT

A-1

Vlakovo-Butile, u mjestu Treševine, zbog izvođenja radova na sanaciji klizišta, saobraćaj se odvija preticajnom trakom uz ograničenje brzine.

Visoko-Podlugovi, zbog izvođenja radova na sanaciji dilatacionih naprava na mostu MO2, saobraćaj se odvija jednom trakom (u oba smijera).

Zvirovići-Bijača, Zbog radova na redovnom održavanju opreme u tunelu Bijela Vlaka, večeras do ponoći, saobraćaj se odvija kroz jednu tunelsku cijev (dvosmjerno).

BRČKO DISTRIKT

- Zbog izvođenja radova, saobraćaj je obustavljen u dijelu ulice Reisa Džemaludina Čauševića u Brčkom.

MAGISTRALNI PUTEVI:

M-4

Tuzla-Šićki Brod, u naselju Drežnik, u toku je sanacija kolovoza saobraća se obilaznicom u neposrednoj blizini mjesta izvođenja radova.

M-5

Tranzit kroz Sarajevo, zbog pomjeranja terena obustavljen je saobraćaj za teretna vozila preko 3,5 tone najveće dopuštene mase i autobuse. 

Trg Maršala Tita u Bihaću - zbog izgradnje poslovnog objekta saobraća se jednom trakom.

M-6.1

Bosansko Grahovo-Livno, u mjestu Gornje Peulje, zbog deminiranja terena od 08 do 16 sati dolazi do povremenih polusatnih obustava saobraćaja.

M-15

Kamičak-Ključ zbog radova na sanaciji škarpe iznad i ispod nivele ceste saobraćaj se odvija naizmjenično jednom trakom.

M-16

Jajce- Crna Rijeka (lokalitet Lučina) zbog klizišta, saobraćaj se odvija usporeno, jednom trakom.

M-17

Čapljina-Doljani, zbog radova na mostu u mjestu Višići saobraća se jednom trakom, uz povremene obustave do 15 minuta.

M-18

Brod na Drini-GP Hum/Šćepan Polje, zabranjen je saobraćaj za sva vozila čija ukupna masa prelazi 16 tona.

REGIONALNI PUTEVI

R-438 Gromiljak-Fojnica (ulaz u Fojnicu) - zbog sanacionih radova, saobraćaj se u vremenu od 08 do 17 sati odvija jednom trakom naizmjenično uz povremene 15-minutne obustave.

R-454a Bratunac-Drinjača, zbog aktiviranog klizišta na snazi je zabrana saobraćaja za teretna motorna vozila preko 3,5 tone ukupne mase i autobuse preko 5 tona.

R-474 Prnjavor-Doboj (Gornja Vijaka2-Razboj u mjestu Dragalovci) - zbog radova  na izgradnji  saobraćajnice i mosta  preko rijeke Ukrine, na snazi su povremene potpune obustave saobraćaja u trajanju do 45 minuta, javlja BIHAMK.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Najnovije

Podijeli članak