Ruglo u centru Zenice: Lunapark na čast gradske uprave (FOTO)

Radiosarajevo.ba

Zenica, čiju najužu gradsku jezgru već godinama "krase" sklepane tezge na kojima se može kupiti sva kineska roba koja vam ne treba u životu, ovih je dana dobila novu "zabavu" u samom centru, na Trgu Alija Izetbegović.

Neugledni lunapark smješten u samom centru grada, na zelenoj površini pored igrališta za djecu, izazvao je negodovanje brojnih Zeničana. S pravom jer, kako svjedoče fotografije našeg fotoreportera, ne liči ni na šta, ali obećava da će bukom uznemiravati građane narednih ko zna koliko dana.

Ovaj problem se ne tiče samo estetike grada, nego ilustruje i bahatost lokalnih vlasti koje, umjesto da rješavaju stvarne probleme Zenice: zagađenje koje je davno prešlo granice dozvoljenog i činjenicu da se građani danima smrzavaju uprkos urednom plaćanju grijanja, čelnici grada se, izgleda, bave dozvolama za zabavne parkove tamo gdje im nije mjesto.

Umjesto da dobije izgled i novogodišnji ambijent kakav zaslužuje, ovaj, jedan od najvećih gradova u Bosni i Hercegovini, bogatiji je za još jednu zabavu nalik na koridu i teferič, komentarišu građani Zenice.

U fotogaleriji pogledajte kako izgleda lunapark u centru ovog grada.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Najnovije

Podijeli članak