Put bez putnika: Pogledajte dionicu autoceste u BiH koja završava u stijeni

3
Radiosarajevo.ba
Put bez putnika: Pogledajte dionicu autoceste u BiH koja završava u stijeni

Autoputevi u BiH grade se sporo, ali ima i onih dijelova koji su izgrađeni, a njima se niko ne služi niti donose dobit, barem za pokrivanje kredita.

S obzirom na loše stanje puteva, svaki novi kilometar autoputa u Bosni i Hercegovini je vijest.

Grade se sporo, ali ima i onih dijelova koji su izgrađeni, a njima se niko ne služi niti donose dobit, barem za pokrivanje kredita.

Požar u BiH progutao dom mladog bračnog para: Sabina i Samir s četvero djece ostali bez svega

BiH dobila novih 6 kilometara autoputa: "Za sat vremena smo u Sarajevu"

Takva dionica dovršena je prije skoro godinu i po južno od Mostara i, po svemu sudeći, na prva vozila čekat će još godinama.

Nova dionica autoputa u Hercegovini je bez vozača i vozila jer tih sedam kilometara nigdje nije spojeno, još dugo ni neće s obzirom da je nastavak s jedne strane u izgradnji, dok s druge radovi nisu ni počeli.

Dionice u nastavku nisu izgrađene jer su natječaji višestruko poništavani te se izbor izvođača "razvukao" na četiri godine. 

Ova gotovo potpuno uređena dionica autoceste u pravcu Mostara, nakon nekoliko kilometara završava u stijeni i čini se da će još godinama ostati ovako prazna.

"Zbog ponavljanih natječaja, namještanja stranim tvrtkama koje ulaze na naše tržište i onda kad dođu u Hercegovinu ne mogu raditi na našem terenu, ne znaju se snaći u kršu, pa opet angažiraju domaće tvrtke koje su izgubile tender, tako da imamo niz apsurda...", kazala je za Al Jazeeru Kristina Spajić Perić, novinarka.

S jedne strane Dubravske visoravni iznad Neretve podiže se jedan od najsloženijih objekata na trasi koridora Vc kroz BiH - Počiteljski most. Krajem iduće godine on bi trebao spojiti obale Neretve i promet iz pravca mora dovesti do magistralne ceste M-17.

Vožnja dalje prema Mostaru, prošle godine dovršenom dionicom autoceste bit će moguća tek kad se izgradi njen nastavak, to se ne očekuje za najmanje 4 godine.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Komentari

Prikaži komentare (3)

/ Povezano

/ Najnovije

Podijeli članak