Potvrđena optužnica za prevaru: Bivši vozač MVP BiH oštetio državni budžet za 67.544 KM

2
FENA
Potvrđena optužnica za prevaru: Bivši vozač MVP BiH oštetio državni budžet za 67.544 KM

Državni sud Bosne i Hercegovine potvrdio je optužnicu protiv Mirka Perišića zvanog Rođo.

Perišić je nekadašnji zaposlenik Ministarstva vanjskih poslova Bosne i Hercegovine, a optužen je za prevaru u službi, potvrđeno je za Detektor iz Suda.

Kako je ranije saopćeno iz Tužilaštva BiH, Perišić se tereti da je, u svojstvu službene osobe na poziciji vozač – obezbjeđenje u Kabinetu zamjenice ministra od 2007. do 2012. godine, u namjeri pribavljanja nezakonite imovinske koristi, u više od 260 navrata priložio lažne, odnosno krivotvorene račune za hotelski smještaj u Banjoj Luci.

Snijeg, led i minusi: Večernja šetnja Sarajevom na -10 °C

Tužilaštvo je navelo da je Perišić na taj način pribavio nezakonitu imovinsku korist u iznosu od najmanje 67.544 KM, za koje je oštetio Ministarstvo i budžet BiH.

U narednom periodu trebalo bi biti zakazano ročište za izjašnjenje o krivnji, javlja BIRN BiH.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Komentari

Prikaži komentare (2)

/ Povezano

/ Najnovije

Podijeli članak