Poplavljene kuće u Bosanskoj Dubici

Radiosarajevo.ba
Poplavljene kuće u Bosanskoj Dubici

Na području Knežice poplavljeno je 20 domaćinstava, ali za sada nema evakuacije stanovništva s tog područja, rekao je šef Civilne zaštite općine Bosanska Dubica Đuro Trubarac, javlja Patria.

On je precizirao da je plavljenje područja na pravcu od Knežica do Međuvođa uzrokovao visok vodostaj bujične rijeke Knežice, koja je od noćas u opadanju.

"Nije vršena evakuacija ljudi, ali je evakuiran dio stoke", rekao je Trubarac i dodao da su ekipe Civilne zaštite i druge nadležne službe na terenu, gdje se vrši zaštita ljudi i imovine.

Prema njegovim riječima, vodostaji svih bujičnih pritoka Une na području općine Bosanska Dubica od noćas su u blagom opadanju.

Trubarac je ocijenio da izlivanje bujične rječice Knežice uzrokovalo veću materijalnu štetu na imovini i poljoprivrednim dobrima mještana.

Pripadnici MUP u nekoliko faza regulirali su saobraćaj na dionici puta Međuvođe - Knežica zbog prelijevanja vode na sobraćajnice.

Pratite forum portala Radiosarajevo.ba - registrirajte se, komentirajte, predlažite teme!

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Najnovije

Podijeli članak