Pogledajte kako je izgledalo hapšenje Tokića: Nije nosio zastavu sa ljiljanima već državnu? (FOTO)

Radiosarajevo.ba

Predsjednik Bošnjačkog pokreta za ravnopravnost naroda Sejfudin Tokić, uhapšen je danas u Banjoj Luci. 

Uhapšen Sejfudin Tokić u Banjoj Luci 

Detalji hapšenja Tokića: Priveli ga dok je pričao s novinarima, napadnut i novinar FACE TV-a

Razlog tome je, kako navode agencije, što je ispred Skupštine grada istaknuo zastavu sa ljiljanima. On je ovaj čin već najavio, a povod svemu je godišnjica od prijema BiH u Ujedinjenje nacije.

No, kako informacije s terena pristižu, te kako pokazuju i same fotografije hapšenja, u pitanju prava zastava BiH. 

Za danas je, podsjeća Anadolu Agency, bila najavljena konferencija za novinare predsjednika Bošnjačkog pokreta za ravnopravnost naroda Sejfudina Tokića povodom godišnjice prijema Bosne i Hercegovine u punopravno članstvo UN-a, ispred Skupštine grada Banja Luka.

Tokić je uhapšen nakon što je dao izjavu novinarima.

Nakon toga, jedan od građana Banje Luke nasrnuo je i na novinara i snimatelja Face televizije iz Sarajeva, javila je Fena.

Pogledajte fotogaleriju

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Najnovije

Podijeli članak