Od "nikad više u Ameriku" do NBA parketa: Dodik jedva dočekao put u Washington
Građanin Milorad Dodik, koji je ranije tvrdio da nikada više neće ići u Sjedinjene Američke Države, jedva je dočekao da otputuje tamo.
Ovakve tvrdnje iznosio je zbog sankcija koje su njemu i drugima zvaničnicima njegove stranke SNSD uvedene zbog podrivanja Dejtonskog mirovnog sporazuma, a koje su ukinute u oktobru 2025. godine.
Dodik se na mreži X oglasio prvo kratkom porukom:
Radio Sarajevo traži voditelja/voditeljicu radijskog programa!
"Stigao sam."
Potom je članica Predsjedništva BiH Željka Cvijanović, koja već nekoliko dana boravi u Washingtonu, objavila fotografiju s Dodikom uz opis: "Tu smo".
Dodik će prisustvovati tradicionalnom Molitvenom doručku. Hvalio se da je dobio pozivnicu, a novinar Ivica Puljić je objasnio šta je ustvari stoji iza toga, kao i lobiranju u SAD, o tome više čitajte OVDJE.
Dodik je iskoristio priliku te otišao na NBA utakmicu. Pratio je duel između Washington Wizardsa i New York Knicksa. Utiske s meča podijelio je na društvenim mrežama, poručivši kako je "pravo zadovoljstvo gledati kvalitetnu košarkašku utakmicu".
Potom se pohvalio susretom sa srbijanskim košarkašem Tristanom Vukčevićem.
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.