Mokre ceste i povećana opasnost od odrona
Pretežno mokre ceste i povećana opasnost od odrona karakterišu ovoga jutra saobraćajnu situaciju u većem dijelu BiH.
Magla i niska oblačnost smanjuju vidljivost na dionicama u kotlinama i uz riječne tokove.
Na dionicama koje prolaze kroz usjeke, upozoravamo na moguće mjestimične odrone kamenja na ceste. Vozači se savjetuju da, bez obzira na vremenske i saobraćajne uslove, voze maksimalno oprezno i da obavezno drže odstojanje između vozila.
Na dionicama gdje se izvode sanacioni radovi obavezno je poštivanje postavljene saobraćajne signalizacije, a izdvajamo putne pravce: Sarajevo-Trnovo, Jajce-Banja Luka, Tuzla-Šićki Brod i Ljubuški-Čapljina, saopćeno je iz BIHAMK-a.
Na graničnim prelazima nema dužih zadržavanja. Zbog izvođenja radova u Crnoj Gori, u vremenu od 09 do 11 i od 14 do 16 sati obustavlja se saobraćaj na GP Hum-Šćepan Polje.
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.