Burno u Mostaru: Mještani Vrapčića blokirali odlaganje otpada u svom naselju

0
Radiosarajevo.ba

 Nakon požara koji je u ponedjeljak zahvatio deponiju Uborak, pri čemu su uništeni sortirnica i reciklažni pogon, među mještanima Vrapčića raste zabrinutost zbog mogućnosti uspostavljanja privremene pretovarne stanice za otpad u njihovom naselju.

Predsjednik Eko udruženja 'Vrapčići' Alija Marić Keve izjavio je da je tokom noći napravljen novi pristupni put prema lokalitetu bazena uz Mostarsko jezero, gdje je, prema njegovim riječima, počelo odlaganje otpada.

"Tokom noći se otpad odlagao. Mi smo to blokirali i nećemo dozvoliti odlaganje. Na teren su stigli i predsjednik Skupštine HNK Džafer Alić te nekoliko vijećnika Gradskog vijeća Mostara", rekao je Marić za Mostarski.ba.

Badnjević: "IDDEEA ne osporava zaštitu podataka, ali neće dozvoliti širenje nadležnosti"

Prema navodima objavljenim na Facebook stranici 'Bjelopoljske novosti', mještani se spontano okupljaju u Vrapčićima kako bi spriječili dovoz komunalnog otpada na lokaciju kod Mostarskog jezera, za koju tvrde da se planira koristiti kao privremena pretovarna stanica.

Građani poručuju da neće dozvoliti odlaganje otpada u blizini naselja, te očekuju zvanično očitovanje nadležnih institucija o daljnjim koracima nakon požara na deponiji Uborak.

Podsjetimo, sve na temu požara na deponiji Uborak, kao i trenutnoj situaciji u Mostaru čitajte OVDJE.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Komentari

Prikaži komentare (0)

/ Povezano

/ Najnovije

Podijeli članak