Milijan Brkić operisan u bolnici u Mostaru, po njega doletio helikopter iz Dubrovnika
Milijan Brkić, bivši potpredsjednik Hrvatskog sabora i nekadašnji visoki dužnosnik HDZ-a, operisan je u Sveučilišnoj kliničkoj bolnici Mostar, nakon čega je iz Mostara u srijedu, 19. augusta, prevezen helikopterom Ministarstva unutrašnjih poslova Hrvatske.
Helikopter MUP-a Hrvatske, tipa Bell 412, sletio je u srijedu poslijepodne na stadion HŠK Zrinjski u Mostaru, gdje je preuzeo Brkića.
Prema informacijama koje je objavio Bljesak, let je u Mostar stigao iz Dubrovnika, a nakon preuzimanja Brkića nastavljen je prema sjeveru.
Pratili navigaciju pa završili u minskom polju u BiH: Vatrogasci spasili poljski par
Brkić je prethodno zbrinut i operisan u bh. bolnici, a detalji o njegovom zdravstvenom stanju i razlogu operacije za sada nisu javno objavljeni.
Milijan Brkić široj javnosti u BiH, Hrvatskoj i regionu, poznat je po dugogodišnjem političkom angažmanu u Hrvatskoj, ali i po ranijoj karijeri u policiji. Bio je zapovjednik specijalne jedinice policije Alfa, a među političkim funkcijama koje je obavljao bile su i dužnost potpredsjednika Hrvatskog sabora te potpredsjednika HDZ-a.
Iz aktivne politike povukao se 2020. godine. Godinu kasnije osnovao je kompaniju Alfa Strategy, koja se bavi poslovnim savjetovanjem, upravljanjem i korporativnom sigurnošću.
Za sada nema službenih informacija o njegovom zdravstvenom stanju nakon operacije.
Više informacija očekuje se nakon što budu poznate nove okolnosti i detalji njegovog zdravstvenog stanja.
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.