Lendo: Debakl Specijalne jedinice FUP-a u Dubaiju je slika Vlade FBiH i njene sigurnosne politike

21
FENA
Lendo: Debakl Specijalne jedinice FUP-a u Dubaiju je slika Vlade FBiH i njene sigurnosne politike

Potpredsjednik Federacije BiH Refik Lendo u četvrtak, 12. februara, izjavio je da katastrofalan plasman Specijalne jedinice FUP-a na međunarodnom takmičenju u Dubaiju nije samo loš rezultat nego institucionalni i politički poraz za koji odgovornost snosi Vlada Federacije Bosne i Hercegovine.

"Mjesto pri dnu tabele među 109 timova pokazuje da sistem nije vođen ozbiljno i odgovorno. Ako nije bilo adekvatne pripreme, postavlja se pitanje - zašto je dopušteno da Bosna i Hercegovina bude predstavljena improvizacijom?

Umjesto preuzimanja odgovornosti, javnosti se nude teorije zavjere i prebacivanje krivice na druge. To nije državnički pristup. Rezultati iz Dubaija najbolji su odgovor na takve izjave", smatra Lendo.

Bijeli balet "Giselle" nakon tri godine ponovo na sceni Narodnog pozorišta Sarajevo

Dodao je da ovdje nije riječ o pojedincima u Specijalnoj jedinici, "već o političkom rukovođenju sistemom jer je plasman u Dubaiju odraz načina na koji Vlada Trojke upravlja sigurnosnim sektorom - bez jasne strategije, bez odgovornosti i sa previše političkog marketinga".

"Pozivam Vladu Federacije Bosne i Hercegovine da preuzme punu političku odgovornost za ovaj debakl i prestane narušavati ugled institucija Bosne i Hercegovine. Država se ne brani grandioznim izjavama, brani se ozbiljnim radom, odgovornošću i dostojanstvenim predstavljanjem na međunarodnoj sceni", poručio je Lendo, saopćeno je iz Službe za odnose s javnošću potpredsjednika FBiH.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Komentari

Prikaži komentare (21)

/ Povezano

/ Najnovije

Podijeli članak